Трамп висунув нові претензії до Данії

Президент США Дональд Трамп

Американський лідер вважає, що Копенгаген в рамках членства в НАТО, має більше грошей витрачати на оборону.

Між президентом США і Данією, які в останні дні конфліктують через наміри Трампа купити Гренландію, у четвер, 22 серпня, виник новий суперечка – про оборонні витрати скандинавської країни.

Так, у середу Трамп, дорікнув Данію в тому, що вона виділяє на оборону всього 1,35% від ВВП. Між тим, за домовленістю, члени Альянсу поставили за мету досягти показника 2% від ВВП.

“До відома, внесок Данії в НАТО становить лише 1,35% ВВП. Це багата країна, і вона повинна виділяти 2%. Ми захищаємо Європу, але тільки 8 з 28 країн НАТО досягли позначки в 2%”, – написав Трамп у своєму мікроблозі Twitter.

У відповідь колишній прем’єр-міністр Данії Ларс Люкке Расмуссен у четвер розкритикував Трампа за його заяву. Він сказав, що готовність до оборони – це не тільки сума витрачених грошей.

“У нас було (пропорційно) стільки ж жертв в Афганістані, скільки і у США. Ми завжди непохитні і готові. Ми не приймемо, що наша готовність до оборони – це лише про відсотки. Я говорив це вам на саміті НАТО в Брюсселі в минулому році “, – написав Він у відповідь Трампу у своєму Twitter.

Коментар Расмуссена поглибив напруга між Данією і США, яка виникла після того, як Трамп скасував візит в країну з-за відмови прем’єр-міністра Данії вести переговори про продаж Гренландії. Трамп заявив, що Метте Фредріксен надійшла “неприємно”, коли назвала його плани купити Гренландію “абсурдом”.

Нагадаємо, 16 серпня стало відомо, що Трамп розглядає можливість покупки Гренландії. Зазначалося, що ця ідея обговорювалася з його радниками, які визнали план “економічно доцільним”. Було підраховано, що вартість цієї угоди може скласти 10 трильйонів доларів, ця сума перевищує половину ВВП США. Пізніше Трамп особисто підтвердив намір купити Гренландію.

У свою чергу в Данії, до складу якої входить Гренландія, були шоковані таким наміром президента США.

З-за відмови продати Гренландію Трамп переніс свій запланований візит до Данії, на що в Копенгагені відповіли, що він може і не приїжджати зовсім.