США припинили розробку системи ПРО, на яку вже витратили $1,2 млрд

Проблеми, що пов’язані з конструкцією апарату-перехоплювача, або нездоланні, або вимагають надто високих витрат, вирішили в Пентагоні.

Міністерство оборони США оголосило про згортання розробки нової системи протиракетної оборони, яка вже обійшлася бюджету в 1,2 млрд доларів. Про це заявив заступник міністра оборони США з досліджень і наукових розробок Майкл Гріффін, повідомляє в четвер, 22 серпня, Deutsche Welle.

У Пентагоні вирішили, що проблеми, пов’язані з конструкцією апарату-перехоплювача, або нездоланні, або загрожують занадто високими витратами для їх усунення.

“Програми розробки іноді стикаються з проблемами. Виявивши належну старанність у розробках, ми вирішили, що шлях, яким ми йдемо, не буде плідною, тому ми більше не будемо йти цим шляхом”, – сказав Гріффін.

Він також зазначив, що Пентагон очікує від промисловості пропозицій по розробці системи озброєнь нового покоління під назвою Redesigned Kill Vehicle (“Модернізований апарат-перехоплювач”), яка захистить США від північнокорейських міжконтинентальних ракет, а також від гіперзвукового зброї, розроблюваного Росією і Китаєм.

В даний час Пентагон має 44 ракетами-перехоплювачами, розміщеними переважно на Алясці. Кожна з них запускається з підземної шахти, що виходить за межі земної атмосфери і випускає там заряд, знищує мета силою зіткнення. Ці ракети пройшли випробування, але ніколи не застосовувалися в бойових умовах.

Раніше повідомлялося, що США заклали в бюджет на 2020 рік $14 млрд на ядерну зброю, а на розробку систем протиракетної оборони (ПРО) ще $13,6 млрд.

Всього на потреби Пентагону планується виділити рекордні $750 млрд, що на 5% більше 2019 року.