США і “Талібан” домовилися про виведення військ і перемир’я – ЗМІ

Представники США і таліби погодили умови мирної угоди, яка передбачає виведення військового контингенту США з країни.

Представник держдепартаменту США по Афганістану Залмай Халілзад провів переговори з керівництвом “Талібану”, в результаті яких сторони домовилися про виведення американських військ і перші кроки до перемир’я. Про це в четвер, 22 серпня, повідомляє Капітал.

Відзначається, що представники США і таліби погодили умови мирної угоди, яка передбачає виведення військового контингенту США з країни. Проте підписання відкладається із-за позиції офіційної влади Афганістану. З Дохи Халілзад планує поїхати в афганську столицю для додаткових переговорів.

США і “Талібан” домовляються про врегулювання ситуації в Афганістані трохи більше року. Вони встигли сформувати чотири пункти встановлення миру в країні.

“Талібан” гарантує, що не дозволить міжнародним терористичним угрупованням кшталт “Аль-Каїди” використовувати Афганістан як тренувальний майданчик для атак за кордоном.

США зобов’язуються вивести з території країни війська. За даними ЗМІ, базовий сценарій угоди такий: після укладення миру відразу буде виведена частина американського контингенту (мова йде про п’ять тисяч військовослужбовців з 14 тисяч, які перебувають в країні), що залишилися військові покинуть країну протягом двох років.

Конфліктуючі афганські сторони повинні розпочати внутрішньополітичний діалог. В країні встановлюється безстрокове перемир’я.

Відзначається, що в переговорах не бере участь офіційні влади Афганістану, оскільки таліби вважають чинний уряд маріонетковим. Позиція офіційного уряду Афганістану – зараз головна перешкода для підписання мирної угоди. США хоче підтвердження від офіційних властей, що вони є прихильниками світу. Уряд Афганістану, в свою чергу, поки що не збирається вступати в переговори з талібами. Вони можливі тільки після президентських виборів, які пройдуть 28 вересня.

 

Нагадаємо, 3 серпня в столиці Катару Досі проходив восьмий раунд переговорів США і представників “Талібану”. Американці хочуть досягти мирної угоди, а не домовленості про виведення військ, зазначив спецпредставник США по Афганістану Залмай Халілзад.

Нагадаємо, за даними ООН, за півроку афганські силовики і міжнародні сили НАТО вбили більше цивільних осіб в Афганістані, ніж бойовики руху “Талібан” та інші терористи разом узяті.