Новий прем’єр-міністр Судану приніс присягу

Абдалла Хамдук вимовляє текст присяги

Абдалла Хамдук буде очолювати уряд Судану на перехідний період, який триватиме три роки.

Виконуючий обов’язки виконавчого секретаря Економічної комісії ООН для Африки Абдалла Хамдук у середу, 21 серпня, приведений до присяги в якості глави уряду Судану на перехідний період.

В числі своїх головних пріоритетів” на цій посаді новий прем’єр назвав встановлення довгострокового миру в країні, боротьбу з економічною кризою, а також “збалансовану зовнішню політику”. Хамдук висловив сподівання, що новий кабінет буде сформований протягом тижня.

Також в середу приніс присягу новий керівний орган країни – Суверенний рада. Він змінив Військовий рада, до якого 11 квітня перейшла влада після відсторонення президента Омара аль-Башира, який обіймав цю посаду з 1993 року. На посаду вступили голова Абдель Фаттах Аль-Бурхан, а також дев’ять кандидатів від військових і від опозиційної коаліції “Сили за свободу і зміни”.

Аль-Башир міститься у в’язниці для особливо небезпечних злочинців. Його чекають судові розгляди за звинуваченнями в корупції. Крім того, Міжнародний кримінальний суд (МКС) оголосив про намір залучити аль-Башира за військові злочини, проте раніше суданські військові повідомляли, що не мають наміру видавати екс-президента представникам МКС.

Після відсторонення Аль-Башира від влади в Хартумі почалися багатотисячні демонстрації з вимогою негайно сформувати громадянське перехідний уряд. В середині травня протестувальники домовилися з військовою радою про трирічний перехідний період, протягом якого у владі перебуватиме тимчасовий уряд.

Джерело: Російська служба Deutsche Welle