Іспанія зробила міжнародне оповіщення із-за масового отруєння

У країні стався спалах зараження лістерією. Щонайменше 150 людей отруїлися свининою, один чоловік помер.

Іспанія оприлюднила міжнародні оповіщення з охорони здоров’я у світлі поширення спалаху лістерії зі свинини, в результаті чого постраждали не менше 150 чоловік і один чоловік помер. Про це повідомляє AP у четвер, 22 серпня.

Міністр охорони здоров’я Марія Луїза Карседо заявила, що в четвер направила повідомлення Євросоюзу і Світової організації охорони здоров’я, адже виникла ймовірність, що постраждають туристи.

Спалах почалася 15 серпня в південному регіоні Андалусії, про першу жертву, 90-річній жінці, стало відомо в понеділок. Вважається, що постраждалі їли м’ясні продукти торгової марки La Mechá.

Іспанські ЗМІ називають джерелом поширення бактерії популярний м’ясний рулет.

Завод, який закрили влади, визнав, що більше 2000 упаковок м’ясних продуктів були заражені лістерією.

Лістерія – бактерія, яка зазвичай викликає легку хворобу у здорових людей, але може бути фатальною для осіб з ослабленою імунною системою. Симптомами зараження лістерією є жар, біль у м’язах, блювота або діарея, запаморочення і слабкість.

Нагадаємо, що в Іспанії зафіксували смерть від лістеріозу: першою жертвою стала 90-річна жінка, яка з’їла м’ясний рулет марки La Mecha, є джерелом поширення інфекції.

У минулому році в Україні був також зареєстрований випадок лістеріозу. Зазначалося, що в Україну вона могла потрапити з Європи, де стала причиною смерті десяти осіб.