G8 з Росією: Реакція Британії та Німеччини

Глави Німеччини і Британії відреагували на пропозицію Трампа повернути Росію в “Велику сімку”.

Ангела Меркель і Борис Джонсон відповіли на пропозицію Дональда Трампа повернути Росію в G7.

Канцлер ФРН Ангела Меркель нагадала, що виключили Росію з G8 через ситуацію в Україні, і вказала на необхідність успіхів у реалізації мінських домовленостей для повернення РФ в G8.

“Якщо ми доб’ємося успіхів з реалізацією мінських домовленостей, то, звичайно, у нас буде інша ситуація”, – зазначила Меркель на спільній прес-конференції з прем’єром Великобританії Борисом Джонсоном.

“Проте зараз ми не досягли так багато успіху, щоб причини (виключення Росії – ред.) в 2014 році були скасовані”, – сказала вона.

Умови для повернення Росії в G8 все ще не можуть вважатися виконаними, заявив прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.

“Я повинен сказати: я цілком поділяю думку канцлера Меркель, що Росії ще належить виконати зобов’язання, щоб повернутися в G7”, – сказав він.

“Якщо мені дозволено буде сказати, то це ще один приклад того, коли у Сполученого Королівства і у ФРН збігаються точки зору “, – зазначив прем’єр.

При цьому в якості негативних прикладів дій Росії Джонсон згадав отруєння Скрипалів у Солсбері, ситуацію навколо України, “російські провокації, не тільки в Україні, але в багатьох інших місцях”.

Росії потрібно буде дати можливість повернутися в G8 після рішення українського кризи, заявив президент Франції Емманюель Макрон.

“Доречно говорити про те, щоб у підсумку Росія змогла повернутися в G8. Попередня умова для цього – вироблення рішення по Україні”, – наводить його слова французьке телебачення.

Напередодні ЗМІ повідомили про те, що президент США Дональд Трамп і французький лідер Еммануель Макрон нібито зійшлися на думці, що Росія повинна повернутися до складу G7 в 2020 році.

Повернення Росії. G7 знову може стати G8