Держдеп обговорив з Данією співробітництво в Гренландії

Міністр закордонних справ Данії обговорив з держсекретарем США Помпео зміцнення співробітництва в Арктиці.

Держсекретар США Майк Помпео 21 серпня провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Данії Йеппе Кофодом про перенесення поїздки президента Дональда Трампа в Данію. Про це повідомляє прес-служба Держдепартаменту.

“Держсекретар Данії висловив подяку за співпрацю як одного з союзників США і за внесок в Данії врегулювання загальних пріоритетів в області безпеки. Секретар і міністр закордонних справ Кофод також обговорили зміцнення співробітництва з Королівством Данії – зокрема Гренландією – в Арктиці”, – розповіла офіційний представник Державного департаменту США Морган Ортагус.

Нагадаємо, напередодні Трамп дорікнув Данію, маленькими витратами на оборону, які вона виділяє як член НАТО.

Нагадаємо, 16 серпня стало відомо, що Трамп розглядає можливість покупки Гренландії. Зазначалося, що ця ідея обговорювалася з його радниками, які визнали план “економічно доцільним”. Було підраховано, що вартість цієї угоди може скласти 10 трильйонів доларів, ця сума перевищує половину ВВП США. Пізніше Трамп особисто підтвердив намір купити Гренландію.

У свою чергу в Данії, до складу якої входить Гренландія, були шоковані таким наміром президента США.

З-за відмови продати Гренландію Трамп переніс свій запланований візит до Данії, на що в Копенгагені відповіли, що він може і не приїжджати зовсім.