Запуск ракети в США: Радбез ООН проведе засідання

Запит про проведення позачергового засідання Ради безпеки ООН направили Росія і Китай.

Рада Безпеки ООН проведе позачергове засідання з питання ракетних розробок США. Про це сказав в.о. постпреда Росії при ООН Дмитро Полянський, повідомляє ТАСС у середу, 21 серпня.

“Ми разом з Китаєм запросили сьогодні засідання Ради безпеки у зв’язку з заявами США про плани по розробці та розміщення ракет середнього радіусу дії”, – сказав Полянський.

Він уточнив, що засідання буде проведено у четвер, о 22:00 за Києвом, у відкритому форматі з доповіддю представника генсека ООН.

Нагадаємо, 18 серпня США вперше після виходу з ДРСМД випробували крилату ракету наземного базування з забороненими цим документом характеристиками – дальність польоту склала більше 500 км.

Напередодні в Пентагоні заявили, що мова йшла про випробування новітньої модифікації крилатої ракети Tomahawk. Для цього використовувалася установка вертикального пуску Mark-41 (Mk-41).

Як заявили у Кремлі, цей запуск свідчать про те, що Вашингтон завчасно готувався до виходу з ДРСМД.

Про припинення участі в ДРСМД Вашингтон оголосив ще в лютому, але залишив півроку для переговорів з Росією про можливе збереження угоди. Однак компромісу досягти не вдалося.

США звинувачують РФ в порушення договору, Москва вважає звинувачення позбавленими підстав.