У Данії відреагували на відстрочку візиту Трампа з-за Гренландії

Поведінка президента США в Копенгагені назвали безрозсудним, а його візит запропонували не відкласти, а зовсім скасувати.

Рішення президента США Дональда Трампа відмовитися від візиту в Данію виявилося сюрпризом. Про це заявила офіційний представник королівського двору Лене Баллебю, повідомляє в середу, 21 серпня, телерадіокомпанія DR.

“Це стало несподіванкою. Нам більше нічого сказати з цього питання”, – зазначила вона.

Датські політики обурилися рішенням американського лідера і не запропонували перенести, а повністю відзначити візит, оскільки у данців “є інші справи”. Пропозиція Трампа визнали образливим, а самого президента – безрозсудним. Американському лідерові запропонували за аналогією виставити на продаж Аляску.

Трамп повинен був відвідати Данію 2-3 вересня, однак 20 серпня він заявив, що відкладає поїздку і зустріч з датським прем’єр-міністром Метте Фредерікс. Президент подякував політика за те, що вона прямо заявила про небажання продавати Гренландію і тим самим допомогла заощадити чимало коштів і зусиль.

16 серпня стало відомо, що Трамп розглядає можливість покупки Гренландії. Зазначалося, що ця ідея обговорювалася з його радниками, які визнали план “економічно доцільним”. Було підраховано, що вартість цієї угоди може скласти 10 трильйонів доларів, ця сума перевищує половину ВВП США. Пізніше Трамп особисто підтвердив намір купити Гренландію.

У свою чергу в Данії, до складу якої входить Гренландія, були шоковані таким наміром президента США.