Великобританія різко скоротить участь у заходах ЄС

Британські чиновники будуть відвідувати лише ті засідання в Брюсселі, які відповідають національним інтересам країни.

З 1 вересня представники Великобританії будуть брати участь менш ніж у половині засідань структур Євросоюзу. Про це напередодні повідомило міністерство по справах Brexit в Лондоні.

Відзначається, що заощаджений час і сили будуть присвячені підготовці Великобританії до виходу з ЄС, запланованого на 31 жовтня нинішнього року. Британські чиновники будуть відвідувати лише ті засідання в Брюсселі, які будуть представляти “значний національний інтерес для” їх країни, наприклад присвячені темам безпеки.

На думку міністерства, одна з причин такого рішення полягає в тому, що на більшості зустрічей у Брюсселі обговорюються питання, що стосуються майбутнього ЄС після Brexit.

Нагадаємо, Великобританії загрожує жорсткий Brexit, оскільки угода про її вихід з Євросоюзу не схвалено британським парламентом. Напередодні ЄС відхилив пропозицію британського прем’єра Бориса Джонсона переглянути угоду про Brexit в частині, що регулює так званий “бэкстоп” – механізм, який повинен запобігти появі жорсткої межі між членом ЄС Ірландією і британської Північної Ірландією після Brexit до тих пір, поки сторони не знайдуть йому взаємоприйнятну заміну.