США випробували нову модифікацію ракети Tomahawk

Перше випробування крилатої ракети наземного базування на дальність, яку забороняв ДРСМД, відбулося 18 серпня.

Минулої неділі США провели випробування новітньої модифікації крилатої ракети Tomahawk, використавши при цьому встановлення вертикального пуску Mark-41 (Mk-41). Про це 20 серпня повідомив офіційний представник Пентагону підполковник ВПС США Роберт Карвер, пише ТАСС.

“Це була одна з модифікацій (ракети Tomahawk Block IV, і в ході випробування була використана установка вертикального пуску Mk-41, хоча і не в такій конфігурації, як для (дислокованих в Румунії і Польщі комплексів) Aegis Ashore”, − зазначив Карвер.

При цьому Карвер підкреслив, що Aegis Ashore “є суто оборонною системою, яка не здатна проводити пуски наступальних озброєнь”.

Також він уточнив, що ракета вразила ціль на суші − на острові Сан-Ніколас”, що знаходиться в Тихому океані приблизно в 100 км від узбережжя штату Каліфорнія.

Модифікація Block IV ракети Tomahawk має неядерну бойову частину. Ракета складається на озброєнні ВМС США з 2004 року. Дальність цієї модифікації становить 1,6 тисячі км.

Виробник ракети − корпорація Raytheon − підкреслює, що вона здатна годинами кружляти в повітрі над метою, “моментально змінювати курс по команді і наносити удар з високою точністю”.

Раніше повідомлялося, що США випробували ракети наземного базування з досяжністю понад 500 кілометрів.

Це було перше випробування крилатої ракети наземного базування на дальність, яку забороняв російсько-американський Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.

Як заявили у Кремлі, запуск свідчать про те, що Вашингтон завчасно готувався до виходу з ДРСМД.

Як повідомляв Корреспондент.net2 серпня США офіційно вийшли з російсько-американського Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

Про припинення участі в ДРСМД Вашингтон оголосив ще в лютому, але залишив півроку для переговорів з Росією про можливе збереження угоди. Однак компромісу досягти не вдалося.

США звинувачують РФ в порушення договору, Москва вважає звинувачення позбавленими підстав