З індонезійської в’язниці втекли 258 ув’язнених

Ув’язнені втекли в ході масових заворушень з-за конфлікту між індонезійцями і папуасами.

У провінції Західне Папуа, що на сході Індонезії в ході масових протестів здійснили втечу 258 ув’язнених. Про це у вівторок, 20 серпня, повідомив прес-секретар керівника управління виправних установ країни Пекло Кусманто, пише Reuters.

“Після підпалу державних установ (маніфестанти) попрямували до будівлі в’язниці. Вони кидали каміння, провокуючи укладених на втечу”, – заявив Кусманто. За його словами, 258 ув’язненим вдалося втекти, деяких з них затримали.

Кусманто додав, що в результаті нападу протестуючих був поранений один з охоронців пенітенціарної установи.

Напередодні в ході масових акцій протесту демонстранти перегородили основні вулиці міста Манокварі, заблокувавши рух транспорту. За повідомленнями ЗМІ, маніфестанти підпалили будівлю місцевого законодавчої ради і кілька машин. Сили правопорядку ведуть розслідування обставин події. Даних про підозрюваних або затриманих поки не надходило.

Як повідомляє газета The Jakarta Post, масові заворушення спровокував конфлікт між індонезійцями і папуасами, який 18 серпня стався на острові Ява. За даними видання, кілька жителів міста Сурабая звинуватили приїжджих в небажанні відзначати День незалежності Індонезії. В ході подальшого зіткнення невідомі почали кидати каміння в гуртожиток, де проживали папуаси. Відзначається, що нападники супроводжували свої дії расистськими висловлюваннями.

Відзначимо, в Україні за минулий рік скоїли втечу 28 ув’язнених.