В Іспанії зафіксували смерть від небезпечної інфекції

Щонайменше 80 людей на півдні Іспанії заразилися лістеріозом. Сьогодні стало відомо про перший смертельний випадок.

Перший летальний випадок внаслідок зараження лістеріозом зафіксований в Іспанії. Про це заявив глава інфекційного відділення лікарні Вірхен дель Росіо Хосе Мігель Сиснерос, повідомляє у вівторок, 20 серпня, агентство Efe.

Раніше повідомлялося, що в автономному співтоваристві Андалусія лістеріозом заразилися не менше 80 осіб, 56 з них були госпіталізовані. Міністр охорони здоров’я, споживання і соціального забезпечення Марія Луїса Карседо оголосила про загальнонаціональної санітарної тривозі.

Згідно з даними агентства, першою жертвою стала 90-річна жінка, яка, за словами Сіснероса, з’їла м’ясний рулет марки La Mecha, є джерелом поширення інфекції.

Газета Periodico повідомляє, що м’ясний рулет реалізовувався в основному в Андалусії, але його мінімальні партії були відправлені також у автономне співтовариство Кастилія-Ла-Манча і на канарський острів Тенеріфе. Поки що за межами Андалусії один можливий, але ще не підтверджений випадок зараження лістеріозом був виявлений в Мадриді.

Серед госпіталізованих з лістеріозом 15 вагітних жінок. Їх стан викликає особливу тривогу медиків, оскільки бактерія викликає захворювання з високою ймовірністю може стати згубною для плода.

Лістеріоз – інфекційне захворювання людини і тварин, що викликається патогенними представниками роду Listeria. Воно характеризується безліччю джерел і резервуарів інфекції, різноманітністю шляхів та факторів передачі збудника, поліморфізмом клінічних проявів, високою смертністю у новонароджених та осіб з імунодефіцитами.

Найбільше значення в поширенні лістеріозу відіграє його здатність тривалий час зберігатися в різних продуктах харчування, в тому числі упакованих в бар’єрні плівки, що обмежують доступ кисню.

Нагадаємо, в минулому році в Україні був також зареєстрований випадок лістеріозу. Зазначалося, що в Україну вона могла потрапити з Європи, де стала причиною смерті десяти осіб.

Раніше Уляна Супрун попереджала українців, що на поверхні немитих арбузов живуть кишкові інфекції Salmonella і Listeria.