Саміт G7 вперше може завершитися без спільної заяви – ЗМІ

Саміт G7 може закінчитися без комюніке з моменту початку зустрічей у 1975 році

Саміт у місті Біарріц пройде 24-26 серпня на тлі торгової війни США і Китаю і нестабільності фінансових ринків.

Саміт країн “Великої сімки”, який відбудеться в ці вихідні у Франції, швидше за все, завершиться без спільного комюніке з-за розбіжностей між країнами-учасницями у сфері торгівлі. Про це у вівторок, 20 серпня, повідомляє Reuters з посиланням на японського чиновника, знайомого з ситуацією.

Наголошується, що вперше саміт G7 може закінчитися без комюніке з моменту початку зустрічей у 1975 році. Це підкреслює розбіжності, які викликала американська торгова політика президента США Дональда Трампа серед країн з розвиненою економікою G7.

“Вкрай важливо для усіх створити спільне розуміння з допомогою детальних дебатів. Але важко буде відправити повідомлення решти світу, якщо комюніке не буде”, – сказав чиновник, підтвердивши більш раннє повідомлення японської громадської телекомпанії NHK про те, що планів випустити комюніке після зустрічі лідерів немає.

Саміт, який відбудеться на південно-заході Франції в місті Біарріц 24-26 серпня, пройде на тлі торгової війни США і Китаю і нестабільності фінансових ринків.

Нагадаємо, в минулому році президент США Дональд Трамп залишив саміт раніше і відмовився від спільного комюніке, підірвавши крихкий консенсус з приводу торгового спору між Вашингтоном і його головними союзниками.