Путін розповів Макрону про переговори з Зеленським

Володимир Путін і Еммануель Макрон

Переговори з президентом України вселяють російському лідерові “обережний оптимізм”, про що він розповів президенту Франції.

Президент Росії Володимир Путін перед зустріччю з президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що проінформує його про переговори з президентом України Володимиром Зеленським. Про це в понеділок, 19 серпня, повідомляє РИА Новости.

Останні контакти з Зеленським одна з тем розмови з президентом Франції, оскільки, за словами Путіна, “у них є речі, які можна обговорювати”. Він також додав, що розмови з Зеленський вселяють “обережний оптимізм”.

У той же час Макрон заявив, що має намір обговорити з російським лідером можливість підготовки саміту в нормандському форматі з врегулювання ситуації в Донбасі.

“Звичайно, поговоримо про Україну. Ми уточнимо ті позиції, які займають наші країни, і про заяви, які нещодавно зробив президент Зеленський. Я знаю, що президент Путін також поспілкувався з президентом Зеленським. І ми обговоримо разом цю ситуацію і, можливо, підготуємо майбутні зустрічі між нами спільно з канцлером Меркель і президентом Зеленським у нормандському форматі”, – сказав Макрон.

Лідер Франції також сказав, що сподівається узгодити проведення “нормандської” зустрічі на рівні лідерів в найближчі тижні.

Він зазначив, що президент України Володимир Зеленський “проявляє певну сміливість у політичному сенсі” і це обнадіює.

“Я б хотів, щоб нам вдалося найближчим часом надати нову динаміку цього процесу, процесу, який ми розпочали в Мінську і який ми вирішуємо разом, перш за все, мова йде про безпеку”, – зазначив французький лідер.

При цьому він додав, що крім безпеки важливо обговорювати і питання політичного процесу на південно-сході України.

Також Макрон висловив надію на те, що Росія і ЄС створять нову архітектуру безпеки.

У свою чергу Путін відзначив роль Франції у поверненні Росії в ПАРЄ.

“Підтримка Франції по ряду питань, в тому числі, скажімо, у згаданій мною питання, пов’язаного з поверненням Росії у Рада Європи, позиція Франції зіграла істотну, якщо не ключову роль”, – сказав Путін.

Він також не виключив формату G8 (який перетворився в G7 після виключення Росії з “великої вісімки”).

“Будь-які контакти з нашими партнерами в будь-якому форматі, вони завжди корисні. Ми нічого не виключаємо”, – заявив Путін на прес-конференції перед початком переговорів з президентом Франції Еммануелем Макроном, відповідаючи на питання про можливість відновлення формату G8.

Одноденна зустріч Макрона і Путіна почалася у понеділок в офіційній літньої резиденції французьких президентів – форті Брегансон. Переговори проходять за кілька днів до саміту G7, який запланований у французькому Біарріце 24-26 серпня.

Раніше стало відомо, що Макрон пообіцяв Зеленському розмову з Путіним. Президенти України та Франції провели телефонну розмову після загибелі чотирьох українських військових на Донбасі 7 серпня.