Пожежа на Канарах: евакуйовано майже 10 тисяч осіб

Пожежі на острові Гран-Канарія видно з космосу

Пожежа торкнувся природний парк Тамадаба, в якому росте ендемік Канарських островів – канарська сосна.

Через природних пожеж на острові Гран-Канарія, що входить до складу Канарських островів, місцева влада евакуювала понад 9 тисяч осіб. Про це напередодні повідомило BBC News.

За даними місцевої служби порятунку, вогнем охоплено вже 10 тисяч гектарів. Пожежа, зокрема, торкнувся природний парк Тамадаба, розташований на північно-заході острова, в якому росте ендемік Канарських островів – канарська сосна.

Пожежники повідомляють, що один осередок займання вдається стримувати, в той час як інший продовжує бушувати і контроль над ним встановити поки не представляється можливим.

Боротьбі з вогнем перешкоджають висока температура повітря і вітри. Висота полум’я в деяких районах досягає 60 м. Пожежі настільки сильні, що дим від них видно на кадрах, зроблених з навколоземного простору.

За словами представників місцевої влади, “особливо важливими будуть наступні 48 годин”. Згідно з прогнозами метеорологів, у найближчі дні температура на острові повинна знизитися.

Про жертви і постраждалих інформація не надходить.

У гасінні беруть участь сотні пожежників, а також авіаційна техніка.

Напередодні повідомлялося, що на острові Гран-Канарія через пожежі евакуйовано понад 5 тисяч осіб. Площа охопленої вогнем території оцінювалася в 3400 га.

Нагадаємо, 10 серпня стало відомо про перших пожежах на острові Гран-Канарія. Вогонь спалахнув у районі Хункалийо, в муніципалітеті Артенара. Ймовірною причиною стали роботи зі зварювальним обладнанням, які виконував 55-річний чоловік. Цивільна гвардія Іспанії вже затримала цього чоловіка.