Доцільно, щоб Росія була в G7 – Трамп

Трамп висловився в підтримку участі Росії в саміті G7

У минулому році президент США висловлював аналогічну пропозицію, але інші держави-члени Великої сімки його не підтримали.

Президент США Дональд Трамп підтримав ідею повернення Росії до складу G7. Про це повідомляє американський телеканал CNN у вівторок, 20 серпня.

“Я думаю, більш доцільним було б, щоб Росія полягала в G7”, – наводить телеканал CNN слова Трампа на зустрічі в Білому домі з президентом Румунії Клаусом Йохааннисом.

Заява Трампа прозвучало незадовго до чергового саміту G7. Зустріч лідерів країн-членів G7 – Франції, Німеччини, Великобританії, Італії, Канади, США та Японії – відбудеться з 24 по 26 серпня в Біарріце (Франція).

У червні 2018 року на попередньому саміті G7 – в Канаді – Трамп уже пропонував повернути РФ в G7, однак лідери низки інших країн Великої сімки тоді не підтримали цю ідею.

Саміт, який відбудеться на південно-заході Франції в місті Біарріц 24-26 серпня, пройде на тлі торгової війни США і Китаю і нестабільності фінансових ринків. Раніше ЗМІ повідомляли, що саміт G7 вперше може завершитися без спільної заяви.

Нагадаємо, в минулому році президент США Дональд Трамп залишив саміт раніше і відмовився від спільного комюніке, підірвавши крихкий консенсус з приводу торгового спору між Вашингтоном і його головними союзниками.