Більше половини світового океану пошкоджено людьми – вчені

За останнє десятиліття майже подвоїлася вплив людини на океани. Близько 60% світового океану було пошкоджено людським втручанням.

Людська діяльність завдала шкоди 60% світового океану. До такого висновку прийшли вчені Національного екологічного центру аналізу та синтезу (NCEAS) в Каліфорнійському університеті в Санта-Барбарі, повідомляє Science Daily.

Вчені вперше оцінили сукупний вплив на світовий океан, у результаті забруднення відходами, масового вилову риби та збільшення масштабів судноплавства.

За результатами дослідження, за останнє десятиліття загальний шкоду від впливу людини на океан збільшився майже вдвічі.

“Нам потрібно знайти рішення, що охоплює багато факторів. Ми не можемо виправити тільки один, якщо хочемо уповільнити і зупинити негативний вплив”, – зазначив головний автор дослідження Бен Гальперн.

Найбільше занепокоєння у вчених викликають регіони Близького Сходу, Австралії, Західної Африки та острови Східного Карибського басейну. Серед екосистем, страждають більше: мангрові гаї і коралові рифи.

У той же час дослідники виявили, що стан морів у Південній Кореї, Японії, Великобританії і Данії покращився після зменшення комерційного рибальства та обсягу забруднення.

Прокляття морів. Пластик вбиває мільйони тварин

Раніше повідомлялося, що в Чорному морі вдвічі більше сміття, ніж Середземному. Більше 80% морського сміття, знайденого в Чорному морі, складає пластик, а саме PET-пляшки, обгортки від солодощів пластикові пакети.