США дозволили своїм компаніям бізнес з Huawei протягом 90 днів

Американським компаніям продовжили ліцензії на роботу з Huawei

Телекомунікаційним компаніям США, які співпрацювали з китайської Huawei, дали три місяці на розрив співпраці.

Американські компанії отримають продовження ліцензій на ведення справ з китайської Huawei Technologies Ltd строком на 90 днів. Про це в понеділок, 19 серпня, повідомив міністр торгівлі США Уілбур Росс в інтерв’ю телеканалу Fox Business Network.

“Ми даємо телекомунікаційним компаніям США ще 90 днів, – сказав Росс. – Деякі компанії, які працюють у сільській місцевості, залежать від Huawei. Тому ми даємо їм ще трохи часу”.

У вихідні президент США Дональд Трамп поставив під питання продовження ліцензій на ведення бізнесу з Huawei.

“Huawei – це компанія, з якою ми взагалі не можемо вести бізнес. Я не хочу ніякого бізнесу з нею, оскільки вона становить загрозу нашій національній безпеці”, – сказав Трамп.

Термін дії ліцензій для американських компаній на ділове співробітництво з Huawei, виданих уже після внесення китайської компанії у чорний список за звинуваченням у співпраці зі спецслужбами КНР, закінчувався в понеділок, 19 серпня. Тепер він продовжений до 19 листопада. Внесення в чорний список означає, що американські компанії не можуть продавати Huawei свою продукцію і технології без спеціального дозволу.

А 13 серпня, вступив в силу заборона на закупівлю і використання державними установами телекомунікаційного обладнання китайських компаній ZTE і Huawei.

Нагадаємо, 15 травня Міністерство торгівлі США внесло Huawei в чорний список після того, як президент Дональд Трамп ввів режим національного надзвичайного стану “у зв’язку з погрозами інформаційним технологіям”.