У ЄС відреагували на протести в Гонконзі

Сторони закликали до стриманості та деескалації ситуації. Потрібно вести масштабний діалог і не вдаватися до насильства.

Глава європейської дипломатії Федеріка Могерини, виступаючи від імені 28 країн-членів Європейського союзу, закликала до стриманості в зв’язку з триваючими протестами в Гонконзі. Про це повідомляє Deutsche Welle у неділю, 18 серпня.

“Дуже важливо, щоб сторони діяли стримано, не вдавалися до насильства і вжили необхідних заходів для деескалації ситуації”, – заявила в Могерини.

Крім того, на думку чиновниці, всі зацікавлені сторони повинні брати участь у великому діалозі.

“Основні свободи, включаючи право на мирні зібрання, а також високий ступінь незалежності Гонконгу в відповідності з принципом “одна країна – дві системи”, закріплені в Основному законі і міжнародних договорах, та повинні дотримуватися”, – заявила дипломат.

Як відомо, в Гонконзі тривають масові протести у зв’язку з планами місцевої адміністрації внести поправки в закон про екстрадицію, які дозволили б видачу підозрюваних у скоєнні злочинів на материкову частину Китаю. Після того, як влада Гонконгу відмовилися від внесення поправок, демонстранти почали вимагати розслідування застосування поліцією проти учасників протестів надмірно жорстких методів, а також відставки голови адміністрації Гонконгу Керрі Лем Лем.

Пекін неодноразово на різних рівнях критикував США і інші країни за втручання у справи Гонконгу, які є внутрішньою справою Китаю.

Пекін готує армію. Криваві протести в Гонконзі