У Судані підписали договір про розподіл влади

Підписання угоди про розділ влади в Судані

Зміна влади в Судані сталася після повалення президента аль-Башира. У найближчі тижні в країні має бути створена рада з представників військових і опозиції.

Головна опозиційна коаліція Судану і правляча військова рада в суботу, 17 серпня, в присутності спостерігачів з інших країн підписали остаточну угоду про поділ влади.

Таким чином в країні після повалення багаторічного президента Омара аль-Башира створена можливість для формування перехідного уряду.

Аль-Башир, вперше обраний головою Судану в 1993 році, був усунений від влади в квітні 2019 року після кількох місяців протестів, що супроводжувалися людськими жертвами.

Згідно з планом, вже на наступний день після підписання угоди має бути створена рада, що складається з шести представників громадянського суспільства і п’яти військових. За цим послідують призначення нового прем’єр-міністра 20 серпня і членів перехідного уряду 28 серпня.

Після трирічного перехідного періоду планується провести нові вибори.

Аль-Башир зараз перебуває у в’язниці для особливо небезпечних злочинців. Його чекають судові розгляди за звинуваченнями в корупції.

Крім того, Міжнародний кримінальний суд (МКС) оголосив про намір залучити аль-Башира за військові злочини, проте раніше суданські військові повідомляли, що не мають наміру видавати екс-президента представникам МКС.

Джерело: Російська служба DW