Жорсткий Brexit: у Британії можуть початися перебої з продовольством

Без договору з Брюсселем також виникнуть проблеми з поставками медикаментів і палива. Проблеми очікуються також через введення кордону між Ірландією і Північною Ірландією, яка є частиною Британії.

У разі виходу Великобританії і ЄС без договору країна може зіткнутися з нестачею продовольства, медикаментів і палива. Про це сказано в секретних урядових документах під назвою Операція Yellowhammer, передає The Sunday Times у неділю, 18 серпня.

Документи, що потрапили в розпорядження видання, при сценарії жорсткого Brexit існує ризик виникнення критичної ситуації в портах і суворої кордону з Ірландією, а також зростання витрат на соціальне забезпечення. Укладачі документів побоюються, що розжарювання ситуації на кордоні з Ірландією може призвести до масових протестів, що в свою чергу може призвести до блокування доріг, а затримки на кордоні можуть торкнутися питання строків поставок палива, що потенційно призведе до збоїв у забезпеченні Лондона і південно-сходу Британії.

До 85% вантажних транспортних засобів можуть зіткнутися з затримкою в кілька днів при проході через французьку митницю. Суттєві перебої в роботі портів можуть тривати до трьох місяців, перш ніж потік трафіку покращиться. Мита на імпорт бензину можуть призвести до закриття двох нафтопереробних підприємств, втрати роботи двох тисяч осіб і страйків.

З-за затримок на пропускних пунктах можуть виникнути проблеми з появою на прилавках свіжих продуктів, внаслідок чого на них зростуть ціни, а це торкнеться сфери соцзабезпечення, дрібних і великих постачальників. Перші будуть відчувати наслідки Brexit близько двох-трьох місяців, другі – до півроку.

Нагадаємо, що раніше британський уряд виділив додаткові 2,6 мільярда доларів на підготовку до Brexit без угоди.

Жорсткий Brexit. Регіони обмірковують незалежність