Вчені змоделювали наслідки ядерної війни РФ і США

Масове застосування ядерної зброї занурить планету в ядерну зиму як мінімум на десять років.

Ядерна війна між Росією і США загрожує планеті десятирічної ядерної зими. До таких висновків прийшли вчені Ратгерського університету, Національного центру атмосферних досліджень США і Університету Колорадо. Їх публікацію в Journal of Geophysical Research наводить Daily Mail.

Зокрема, фахівці з’ясували, що ядерні вибухи спричинять масові пожежі і масштабні викиди сажі в атмосферу (близько 147 мільйонів тонн). Сажа, в свою чергу, збереться в хмари і обмежить доступ сонячного світла, що може призвести до падіння середньої температури на дев’ять градусів за Цельсієм.

“Вітри в стратосфері змусили б ці сажеві аерозолі оточити всю земну кулю протягом декількох тижнів, занурюючи Землю в тривалу ядерну зиму”, – йдеться в дослідженні. Згідно з прогнозами, для того, щоб завіса сажі розвіялася, потрібно близько семи років, ще три роки – на те, щоб відновився нормальний рівень світла.

Крім того, прогнозується, що ядерна війна здатна призвести до мусонам і сильним коливанням температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що помітно вплине на клімат.

“Повномасштабна ядерна атака стане самогубством для країни, яка зважиться її провести”, – зазначено у статті. Стверджується, що застосування ядерної зброї Росією і США буде мати катастрофічні наслідки для всього світу.

Фахівці підкреслили, що політики повинні бути в курсі можливого варіанту розвитку подій і враховувати цю інформацію при прийнятті рішень. “В кінцевому рахунку необхідно скорочення ядерних арсеналів і роззброєння всіх ядерних сторін”, – вважають вчені.

Згідно з висновками авторів дослідження, їх результати в цілому підтверджують прогнози колишніх кліматичних моделей атмосфери, в яких розглядалася можливий вплив ядерної війни на клімат.

Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що США, Росії і Китаю варто відмовитися від ядерної зброї. На це у Кремлі заявили, що “було б ідеально очистити весь світ від ядерної зброї”.

Також ЗМІ повідомляли що Білий дім готує нову угоду з РФ і Китаєм щодо ядерної зброї.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet