Радбез ООН вперше за півстоліття провів засідання за Кашмір

Засідання Радбезу ООН

Загострення ситуації в регіоні обговорювалося в закритому режимі, проте, після нього були зроблені заяви.

Рада Безпеки ООН у п’ятницю, 16 серпня, провів закрите засідання з питання ескалації відносин між Індією і Пакистаном у зв’язку з ситуацією навколо штату Джамму і Кашмір. Про це повідомляє прес-служба ООН.

Зазначається, що питання Кашміру обговорювалося в Раді Безпеки вперше за 50 років.

“Хоча зустріч відбулася за зачиненими дверима в Нью-Йорку, постійний представник КНР Чжан Юн вийшов до журналістів із залу Радбезу після виголошення промов, закликавши Індію і Пакистан “утриматися від будь-яких односторонніх дій, які можуть в подальшому погіршити ситуацію, яка вже “дуже напружена і небезпечна”, – повідомляє ООН.

В організації нагадують, що засідання Радбезу скликав саме Китай, відгукнувшись на прохання Пакистану від 13 серпня.

“Проблема Кашміру повинна вирішуватись мирними засобами, відповідно до статуту ООН, відповідних резолюцій Ради Безпеки і двосторонніх договорів”, – підкреслив китайський представник.

У свою чергу, представниця Пакистану Малиха Лоді заявила, спілкуючись з пресою, що засідання “дозволило почути голоси людей з окупованого Кашміру… на вищій дипломатичній майданчику світу”.

“Сам факт засідання доводить, що це міжнародний спір”, – підкреслила вона.

Лоді додала, що Пакистан готовий до мирного вирішення проблеми і зазначила, що факт скликання засідання зводить нанівець аргументи Нью-Делі щодо Кашміру як “внутрішнього справи” Індії.

За кілька хвилин до преси вийшов і постпред Індії Саїд Акбаруддин. Він в черговий раз підкреслив, що “питання, що відносяться до статті 270 Конституції Індії” – цілком і повністю внутрішня справа Індії”.

“Останні рішення, прийняті урядом Індії та нашими законодавчими установами, мають намір забезпечити хороше управління, соціоекономічне розвиток для людей у Джамму і Кашмірі”, – заявив Акбаруддин.

Він також повідомив, що глава проблемного регіону вже оголосив план заходів, який “поверне регіон до нормального стану”.

“Індія в подальшому віддана на меті забезпечити, щоб ситуація залишалася спокійною і мирною. Ми дотримуємося всіх домовленостей, які були підписані з цього питання”, – запевнив він.

У той же час, не кажучи назви країни, він висловив “особливе занепокоєння тим, що одна держава використовує термінологію джихаду проти Індії і спонукає до насильства, зокрема, проти її лідерів”, і додав, що всі проблеми між Пакистаном та Індією повинні вирішуватися в двосторонньому порядку і мирно.

Нагадаємо, 5 серпня уряд Індії вирішив позбавити штат Джамму і Кашмір особливого статусу, що призвело до загострення відносин між Індією і Пакистаном. Уряд країни початок перекидання тисячі військових в цей регіон.

У відповідь на це Пакистан знизив рівень дипломатичних відносин з Індією. Також комітет нацбезпеки Пакистану ухвалив переглянути всі двосторонні домовленості з Індією.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet