Президент Індонезії офіційно запропонував перенести столицю

Столицю Індонезії перенесуть з Джакарти

Нинішня столиця – Джакарта – з-за свого розташування періодично затоплюється. В якості альтернативного місця запропонували сусідній острів.

Президент Індонезії Джок Видодо запропонував парламенту план перенесення столиці Джакарти на острові Ява на сусідній острів Калімантан. Про це в п’ятницю, 16 серпня, повідомляє Aljazeera.

Острів Калімантан знаходиться в сейсмологически безпечному районі, що особливо актуально для найбільшого в світі Індонезійського архіпелагу.

“Я прошу вашого дозволу на переїзд нашої національної столиці на Калімантан”, – сказав Видодо, який у жовтні прийме присягу після переобрання на квітневих президентських виборах.

Серед причин такого рішення називалося те, що Джакарта з-за свого розташування періодично затоплюється. Крім того, за даними уряду, лише чотири відсотки стічних вод Джакарти очищаються, забруднюючи річки і грунтові води.

Раніше міністр національного розвитку країни Бамбанг Броджонегоро заявляв, що влада Індонезії планують у 2024 році почати процес перенесення столиці. Уряд почне будувати необхідну інфраструктуру з 2021 по 2023 роки після остаточного затвердження планів про переїзд.

Влада оцінює проект перенесення столиці в 32,5 млрд доларів.

Нагадаємо, про те, що влада Індонезії планують перенести столицю країни з Джакарти, стало відомо у квітні цього року.

Раніше повідомлялося, що жителі Індонезії судяться з владою через забруднення повітря у Джакарті.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet