Норвегія виявила радіацію на кордоні з Росією

Радіацію виявили через три дні після вибуху в Архангельській області, де, за заявою місцевої влади, проводилися ракетні випробування.

Департамент ядерної безпеки і охорони навколишнього середовища Норвегії (DSA) виявив мікроскопічні кількості радіоактивного йоду, виявлені в повітрі на півночі країни через кілька днів після вибуху при випробуванні ракетного двигуна в Росії. Про це повідомляє Reuters у четвер, 15 серпня.

Як заявили в суботу в державному російському ядерному агентстві Росатом, п’ять осіб, загиблих в результаті вибуху, були його співробітниками, а аварія сталася при виконанні робіт, пов’язаних з інженерно-технічним супроводом “ізотопних джерел живлення”.
DSA заявила, що виявила радіоактивний йод на своїй повітряної фильтростанции в Сванховде, що у російського кордону.

Зразки були зібрані в період 9-12 серпня, а аварія в Архангельській області на півночі Росії сталася 8 серпня, йдеться в повідомленні.

“В даний час неможливо визначити, чи пов’язане останнім виявлення йоду з аварією в Архангельську минулого тижня. DSA продовжує робити часті вибірки і аналізувати”, – зазначили в DSA.

Такі вимірювання радіації не є незвичними для Норвегії, оскільки станції моніторингу виявляють радіоактивний йод приблизно шість-вісім разів у рік, а джерело, як правило, невідомий.

Рівень радіації в російському місті Северодвінську 8 серпня після аварії збільшився в 16 разів. Влада заявила, що проводили ракетні випробування на морській платформі. За даними оборонного відомства РФ, вибух стався під час випробувань рідинного реактивного двигуна на полігоні під Неноксой.

Сполучені Штати вважають, що вибух був пов’язаний з програмою гіперзвукових крилатих ракет Кремля.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet