Рекламу трьох компаній у Британії заборонили через гендерних стереотипів

Під заборону закону, який набув чинності в червні, першими потрапили бренди Volkswagen, Philadelphia і Buxton.

У Британії ролики, що рекламують сир Philadelphia американського виробника Mondelez, бутильовану воду Buxton Water виробника Nestlé, а також автомобілі Volkswagen eGolf, потрапили під заборону закону, який забороняє використання в рекламі гендерних стереотипів. Про це повідомило видання The Drum.

Зазначені рекламні ролики викликали сумніви у фахівців Управління з рекламних стандартів (ASA).

Так, бренд Philadelphia отримав 128 скарг на свій ролик, де молоді батьки, пробуючи сир, забували про своїх дітей.

Як вказали в компанія Mondelez, що чоловіки відволіклися через привабливості продукту, а не з-за своєї безвідповідальності, однак неурядова організація Clearcast , попередньо схвалює більшість британської телевізійної реклами, прийшла до висновку, що реклама показала тимчасовий занепад концентрації уваги через накопиченої втоми, яка властива всім молодим батькам.

Ролик з рекламою марки Volkswagen eGolf, отримав три скарги. У ньому показаний чоловік, який спить у наметі на прямовисній скелі, двоє чоловіків-астронавтів на космічному кораблі, чоловік-атлет з протезом ноги, а у фіналі показана жінка, що сидить на лавці поряд з коляскою.

У цій рекламі глядачі побачили стереотип у тому, що чоловіки більше схильні до ризику, а жінки завжди піклуються про дітей.

На рекламне відео бутильованої води поскаржилися п’ятеро людей. У ролику демонструються кілька балерин, музикант-ударник і тренується на тренажері весляр, які, займаючись своїми справами, періодично відволікаються на те, щоб випити з пляшки воду.

На думку глядачів, персонажі даної реклами є уособленням гендерних стереотипів, так як в рекламі демонструється стереотип того чи іншого заняття для представників різних статей.

Нагадаємо, заборона на використання негативних гендерних стереотипів в рекламі був введений за ініціативою британського регулятора Advertising Standards Authority (ASA) і набув чинності в червні поточного року.

Згідно з документом, у рекламі забороняється використовувати уявлення про типової жіночої та чоловічої зовнішності, а також пов’язувати певні якості, заняття, щастя та успішність з фізичними даними або показувати, як стать обмежує можливості людини.

Правила торкнулися і реклами дитячих товарів та послуг − тепер у них не можна показувати маленьких дітей, де демонструється сміливість хлопчика, в той час як з дівчинкою слід звертатися з обережністю.

Бізнес у Британії зобов’яжуть звітувати про нерівності підлоги

Раніше повідомлялося, що Україна поліпшила свої позиції у світовому рейтингу дотримання гендерної рівності.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet