Не для бідних. США посилили отримання грін-картСюжет

Іноземцям з низьким доходом відмовлятимуть у видачі віз, щоб ті не ставали тягарем для суспільства”.

Білий дім посилив видачу віз грін-карт іноземцям з 15 жовтня. Нові правила торкнуться людей з низькими доходами або тих, хто користується програмами соціальної допомоги. Американські власті говорять, що захід відповідає інтересам платників податків США. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Немає грошей – немає візи

Адміністрація президента США Дональда Трампа посилила видачу віз грін-карт (право на працевлаштування та проживання в країні) іноземцям, які розраховують на отримання державної допомоги, повідомив в. о. директора Служби з питань громадянства та імміграції США Кен Кучинелли.

“Правило перешкоджає тому, щоб іноземці, які можуть з великою ймовірністю стати особами, які перебувають на утриманні держави, приїжджали в Сполучені Штати і отримували грін-карту”, – цитує чиновника Fox News 12 серпня.

Білий дім підписав відповідне розпорядження, якій почне діяти з середини жовтня. Його підготував помічник Трампа по боротьбі з імміграцією Стівен Міллер.

Насамперед воно буде поширюватися на тих, хто планує отримати медичне страхування для бідних і програми продовольчих талонів для малозабезпечених. Заявникам будуть частіше відмовляти на підставі недотримання стандартів доходів.

Експерти кажуть, що таке нововведення стане однією з найрадикальніших заходів адміністрації Трампа, спрямованих на обмеження легальної міграції.

Більшість іммігрантів не мають права на участь в основних програмах допомоги, до тих пір поки вони не отримають грін-карти. Нові правила розширюють можливості для відмови у видачі грін-карти.

Розпорядження засноване на законі 1882 року, який передбачає відмову видати візу особам, які перебувають на повному державному утриманні. Під неї потраплять іммігранти, які отримували соціальні виплати більш ніж 12 місяців за останні три роки, зазначає Fox News.

Українці в першій трійці. Факти про біженців в США

“Закон вимагає від іноземних громадян покладатися на свої власні можливості, кошти своїх сімей і допомогу приватних організацій. Таким чином, іммігранти не будуть тягарем для суспільства і зможуть встати на ноги самостійно”, – сказав Кучинелли.

З червня цього року діє ще одне нововведення. Здобувачі американських віз повинні надавати інформацію про сторінках у соціальних мережах, адреси електронної пошти, номери телефонів.

Заявники можуть сказати, що у них немає соціальних мереж. Однак, якщо ця інформація буде достовірною, то їм загрожують серйозні імміграційні наслідки”.

Раніше Трамп зажадав скасувати лотерею грін-карт. На його думку, ця програма шкодить країні. Замість неї він пропонує запровадити нову систему, в якій перевага надаватиметься спеціалістам з високою кваліфікацією, а також тим, у кого вже є пропозиція про роботу в Сполучених Штатах.

У січні минулого року американський президент також оголосив про намір підписати указ, що скасовує порядок, при якому США автоматично надає громадянство народженим на території країни дітям. На його думку, ця пільга не стосується дітей нелегальних мігрантів і негромадян.

Трампа неодноразово звинувачували в расизмі. У середині липня президент США запропонував чотирьом демократкам з Конгресу “повернутися в свої країни”. Три з них народилися в США, четверта приїхала туди дитиною і отримала громадянство.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet