Кількість вуглекислого газу в атмосфері побило рекорд

Концентрація вуглекислого газу, за даними науковців, зараз вище, ніж коли-небудь за останні 800 тисяч років.

Вміст вуглекислого газу в атмосфері досягла в 2018 році рекордного рівня за останні 800 тисяч років. Про це йдеться в доповіді Американського метеорологічного товариства, повідомляє в середу, 14 серпня, телекомпанія CNN.

Відзначається, що доповідь Про ситуацію з кліматом заснований на результатах спостережень 475 науковців з 57 країн.

Як випливає з доповіді, концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла в минулому році 407,4 частини на мільйон, що стало найвищою концентрацією, зареєстрованої за допомогою сучасних методів вимірювань, при аналізі проб льоду давністю до 800 тисяч років”.

У доповіді також наголошується, що минулий рік був четвертим у переліку найбільш теплих років. Настільки ж високі температури спостерігалися в 2015 і 2017 роках, а 2016 рік був найтеплішим з моменту початку регулярних метеоспостережень в середині ХІХ століття.

“Практично кожен рік з початку ХХІ століття був більш теплим, ніж у середньому в період з 1981 по 2010 рік. У 2018 році викиди в атмосферу газів, що викликають парниковий ефект вуглекислого газу, метану, закису азоту – продовжували зростати і досягли нових рекордних значень”, – вказується в доповіді.

Наведені в доповіді наукові дані свідчать про те, що рівень Світового океану піднімається сьомий рік поспіль і досяг рекордного за останні 26 років рівня, тобто з моменту початку спостережень із супутників: з 1993 року він піднявся в середньому на 81 міліметр.

Гренландія тане через аномальну спеку

Раніше повідомлялося, що темпи потепління на Землі найвищі за 2000 років. На планеті відбуваються кліматичні зміни, принципово відрізняються від змін протягом останніх 2 тисяч років.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet