Китай не дозволив двом військовим кораблям США зайти в Гонконг

Десантний корабель ВМС США USS Green Bay повинен був зайти в порт Гонконгу в найближчу суботу.

Китай відповів відмовою на запит США про отримання дозволу на захід в порт Гонконгу двом американським військовим кораблям. Про це сказав офіційний представник Тихоокеанського флоту ВМС США Нейт Крістенсен, повідомляє Інтерфакс у середу, 14 серпня.

“Уряд Китаю відхилило запит на візит в порт Гонконгу”, – заявив він.

Військовий чиновник переадресував питання журналістів про причини відмови китайській стороні.

За даними ЗМІ, раніше планувалося, що десантний корабель ВМС США USS Green Bay в найближчу суботу зайде в Гонконг, а ракетний крейсер USS Lake Erie повинен був відвідати Гонконг у вересні.

Востаннє корабель ВМС США відвідував Гонконг в квітні.

Як відомо, в Гонконзі тривають масові протести у зв’язку з планами місцевої адміністрації внести поправки в закон про екстрадицію, які дозволили б видачу підозрюваних у скоєнні злочинів на материкову частину Китаю. Після того, як влада Гонконгу відмовилися від внесення поправок, демонстранти почали вимагати розслідування застосування поліцією проти учасників протестів надмірно жорстких методів, а також відставки голови адміністрації Гонконгу Керрі Лем Лем.

Пекін неодноразово на різних рівнях критикував США і інші країни за втручання у справи Гонконгу, які є внутрішньою справою Китаю.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet