США посилять правила отримання віз

Іноземцям стане складніше отримати візу США

Американська адміністрація має намір відмовляти в наданні права на проживання особам з низькими доходами, які можуть стати тягарем для суспільства”.

Білий дім оприлюднив розпорядження, яке посилить правила видачі віз на тимчасове або постійне проживання в США іноземним громадянам. Про це в понеділок, 12 серпня, повідомило агентство Reuters.

Нововведення висунув помічник президента США Дональда Трампа по боротьбі з імміграцією Стівен Міллер. Документ набуде чинності 15 жовтня.

Згідно з розпорядженням, заяви на тимчасові або постійні візи будуть відхилені, якщо іммігрант має низький дохід або отримує допомогу з боку держави − соціальна допомога, талони на харчування, державне житло або безкоштовна медична страховка за програмою Medicaid.

Негативною характеристикою стане також недостатній рівень володіння англійською мовою, не дозволяє вийти на ринок праці”.

Тим, хто не відповідає критеріям, буде відмовлено у в’їзді, а вже проживають у країні іммігрантів, які не зможуть довести свою фінансову самостійність, не вдасться продовжити перебування.

Наголошується, що для деяких категорій іммігрантів значно ускладниться процес отримання легального статусу в США.

Міра випливає із закону про імміграцію 1882 року, який дозволяє американському уряду відмовляти у видачі візи будь-якій особі, яка перебуває на державному утриманні.

Під неї потраплять іммігранти, які отримували соціальні виплати більш ніж 12 місяців за останні 36 місяців.

За словами в. о. директора Служби громадянства та імміграції США (USCIS) Кена Кучинелли, “закон вимагає від іноземних громадян покладатися на свої власні можливості, кошти своїх сімей і допомогу приватних організацій”.

Він заявив журналістам, що завдяки такому рішенню вони “не будуть тягарем для суспільства” і “зможуть встати на ноги самостійно, як іммігранти в попередні роки”.

За словами чиновника, це позитивно позначиться на користь платників податків.

Правило не торкнеться вже подані заяви на грінкарту, а також не вплине на програми надання статусу біженця.

У Національному імміграційному юридичному центрі заявили, що оскаржать нове правило в суді.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet