Доповідь ООН: Людство для виживання має відмовитися від м’яса

Автори доповіді ООН пропонують переходити на рослинну їжу і відмовитися від м’яса. Це призведе до зниження викидів метану, який виробляє велика рогата худоба.

Людство для виживання має змінити підходи до сільського господарства і відмовитися від м’яса. Про це йдеться в новій доповіді Міжурядової групи експертів по зміні клімату (IPCC).

У підготовці доповіді взяли участь 107 вчених з понад 50 країн, причому більше половини з них – фахівці з країн, які більше за інших страждають від зміни клімату, повідомляє Центр новин ООН.

Експерти підкреслюють, що деградація земель та зміна клімату – це взаємозалежні явища. Раціональне використання земельних ресурсів допоможе скоротити викиди парникових газів, що викликають глобальне потепління. Уповільнення глобального потепління, в свою чергу, врятує ґрунтовий покрив Землі від ерозії, а людство – від голоду.

Згідно з доповіддю, зростання сільськогосподарського виробництва, в тому числі надмірне захоплення біоенергетикою, не повинен призводити до виснаження земельних ресурсів і збільшення викидів парникових газів в атмосферу. Безумовно, грунт потрібна для того, щоб прогодувати населення світу, в тому числі забезпечувати біомасу для відновлюваних джерел енергії, але з кожним роком, по мірі деградації, земля стає менш родючим. До того ж значно знижується здатність ґрунту поглинати вуглець. Це прискорює зміну клімату, а стрімке глобальне потепління призводить до подальшої деградації земельних ресурсів.

Автори доповіді підкреслюють, що людина чинить негативний вплив на 70% покриву землі, не рахуючи льодовиків. На сьогоднішній день вже третину всього ґрунтового покриву Землі постраждала від ерозії, герметизації і засолення, вимивання органічних речовин, підкислення, забруднення, ущільнення грунтів та інших негативних процесів. У наступні 25 років деградація земель може призвести до скорочення світового виробництва продовольства щонайменше на 12%, що загрожує підвищенням світових цін на продукти харчування і збоями в ланцюжку поставок.

“Раціональне управління земельними ресурсами допоможе сповільнити і у деяких випадках звернути назад такі несприятливі процеси”, – вважає один з авторів доповіді Кіото Танабе.

На територіях, які перетворюються в пустелі, проживає 500 млн чоловік, і більше всіх страждають жителі Азії, Сахеля, Близького Сходу і Арабського півострова, відзначають експерти. У глобальному масштабі недоїдають 820 млн осіб. Але вихід є: раціональне землекористування сприятиме також вирішенню проблеми зміни клімату.

“Адже на сільське і лісове господарство та інші види землекористування припадає 23% всіх викидів парникових газів. В той же час природні процеси на землі поглинають майже третина викидів вуглекислого газу, який є результатом використання викопного палива і промислової діяльності”, – заявив співголова однієї з робочих груп, які брали участь в підготовці доповіді, Джим Ския.

На думку експертів, важливу роль у боротьбі зі зміною клімату може зіграти скорочення втрат продовольчих і перехід на збалансовану дієту, в яку входять продукти рослинного походження, наприклад, зерно, бобові, фрукти і овочі, а також продукти тварин, які виробляють невеликі емісії парникових газів.

Автори доповіді пропонують переходити на рослинну їжу і відмовитися від м’яса. Це призведе до зниження викидів метану, який виробляє велика рогата худоба. У 2015 році держави взяли Паризьку угоду, в якій пообіцяли утримати глобальне потепління в межах 2 градусів Цельсія, а за можливості – на рівні 1,5 градуса Цельсія порівняно з показниками доіндустріальної епохи.

Новий доповідь буде обговорюватися в ході майбутніх переговорів з клімату та захисту навколишнього середовища в Нью-Делі (Індія) у вересні та в Сантьяго (Чилі) в грудні.

У супермаркеті Києва кіт їв м’ясо в вітрині

Раніше стало відомо, що вживання червоного м’яса в складі середземноморської дієти знижує ризик розвитку розсіяного склерозу.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet