У Португалії ввели норми на продаж палива з-за страйку

Пікет біля штаб-квартири Логістичної паливної компанії в Португалії

Профспілки вимагають підвищення зарплати для водіїв бензовозів. Близько 15% АЗС країни повністю або частково постраждали від нестачі палива.

У Португалії водії бензовозів з 12 серпня почали безстроковий страйк. З-за цього в Лісабоні і ряді інших міст на заправках виник дефіцит палива.

Багато автомобілістів повністю заправили свої транспортні засоби перед початком страйку. За останні дні продажу палива майже подвоїлися, заявив прем’єр-міністр Антоніу Кошта.

За даними сайту, який збирає звіти автолюбителів, близько 15% з 3000 АЗС країни повністю або частково постраждали від нестачі палива. Профспілки вимагають підвищення зарплати для водіїв бензовозів.

В рамках запобіжних заходів уряд Португалії оголосив “надзвичайну енергетичну ситуацію”. З цього понеділка придбати можна буде тільки 25 літрів на машину, а на вантажівку – 100 літрів.

Транспортні компанії також зобов’язані доставляти не менш 50% палива на автозаправні станції. Рятувальні групи, аеропорти і поліція повинні бути забезпечені на 100%.

Нагадаємо, в квітні страйк водіїв автоцистерн також викликала значний хаос в Португалії. Тоді сотні заправок були закриті. Спостерігалася нестача палива навіть в аеропортах.

Джерело: Deutsche Welle

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet