На Камчатці 70 голодних ведмедів заблокували туристичний маршрут

Ведмеді стали особливо агресивними з-за нестачі корму внаслідок слабких заходів риби в одне з найбільших нерестовищ поряд з маршрутом туристів.

Популярний туристичний маршрут на річці Хакыцин тимчасово закрили в Південно-Камчатському заказнику з-за 70 голодних ведмедів, які проявляють агресію. Про це в понеділок, 12 серпня, повідомляє РИА Новости з посиланням на адміністрацію заповідника.

“На узбережжі річки, вздовж якої проходить популярний туристичний маршрут Загадки Хакыцина, спостерігається велике скупчення голодних хижаків”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що агресивними ведмеді стали з-за нестачі корму внаслідок слабких заходів нерки в одне з найбільших нерестовищ басейну Курильського озера.

У заповіднику відзначають, що зазвичай в цьому районі в кінці літа спостерігається масовий нерестовий хід нерки, однак зараз в нерестовища заходять лише поодинокі лососі. Ведмеді в очікуванні їжі концентруються на березі річки, зараз там до 70 дорослих особин. З-за гострого дефіциту їжі між тваринами часто виникають конфлікти. У зв’язку з цим зростає ризик агресії ведмедів і по відношенню до людини.

“Вважаємо, що зараз, в умовах підвищення рівня стресу тварин необхідно призупинити функціонування маршруту до можливого масового заходу в річку нерки і насичення ведмедів або до зниження концентрації звірів після їх переходу на більш сприятливі ділянки”, – наводить прес-служба слова наукового співробітника Інституту водних та екологічних проблем.

Річка Хакыцин входить в басейн Курильського озера – одного з найпопулярніших природних об’єктів Камчатки. Туристів приваблює сюди можливість спостерігати за найбільшою у світі популяцією бурого ведмедя в природному середовищі існування.

Раніше з’явилося відео, як два ведмеді в зоопарку б’ються із-за морозива. А у США на відео зняли ведмедя-злодія. Тварина забралось на дах сараю, з якою зірвало годівницю для птахів і потягнула з собою.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet