У Ємені сепаратисти захопили президентський палац − ЗМІ

Сили Південного перехідної ради в Адені

Колишні союзники глави держави взяли під контроль один з найбільших портових міст на півдні країни.

Сили Південного перехідної ради (ЮПС) Ємену захопили президентський палац Маашик в місті Аден. Про це 9 серпня повідомив телеканал Al Jazeera.

Відзначається, що розміщений у палаці саудівські сили відступили з нього на військову базу міжнародної коаліції в районі аль-Барика на захід від Адена.

Сам президент Ємену Абд Раббо Мансур Хаді знаходиться в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді.

Як зазначив телеканал, учасники бойових дій в Адені є номінальними союзниками очолюваної Саудівською Аравією коаліції, яка бореться з хуситами на півночі і заході Ємену з березня 2015 року, але у них є власні плани на майбутнє країни.

Офіційний представник ЮПС Нізар аль-Хайсам повідомив телеканалу Al Hadath, що жителі півдня “не виступають проти законності і прихильні до діалогу з усіма політичними фракціями, окрім ісламістів з партії Аль-Іслах, які, за його словами, “негативно впливає” на президента республіки Абд Раббо Мансура Хаді.

“Ми не збираємося починати зараз битву за відділення Адена і Південного Ємену від решти частини країни”, − підкреслив аль-Хайсам.

При цьому він пообіцяв, що загони ЮПС залишаться у складі урядових сил, які ведуть війну з повстанцями-хуситами.

Нагадаємо, з 2014 року в Ємені йде громадянська війна.

Одна з воюючих сторін − хуситы з шиїтського руху Ансар Аллах, інша − війська вигнаного хуситами сунітського президента Абд Раббо Мансура Хаді і очолювана Саудівською Аравією коаліція.

ЮПС виступає за незалежність і не підтримує жодну зі сторін.

Частина територій на північному заході Ємену, в тому числі і столиця країни Сану, знаходиться під контролем хуситов. Східні і південно-східні частини Ємену контролюють урядові сили, підтримувані саудівської коаліцією.

Портове місто Аден − другий за величиною в країні − зараз опинився під контролем південних сепаратистів.

Раніше повідомлялося, що уряд України виділив десять мільйонів гривень для гуманітарної допомоги Ємену.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet