У Лівії з-за вибуху загинули три співробітники ООН

Ще троє оонівців, а також кілька лівійців постраждали. Після інциденту Франція запросила проведення екстреного засідання Ради безпеки ООН.

В результаті вибуху в лівійському місті Бенгазі загинули три співробітники ООН і близько десяти осіб були поранені. Про це в суботу, 10 серпня, повідомило агентство Reuters.

Відзначається, що здетонував саморобний вибуховий пристрій, прикріплений до автомобіля. На місці події була видна як мінімум одна згоріла машина ООН.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш засудив підрив машини.

“Генеральний секретар закликає всі сторони дотримуватися гуманітарне перемир’я на час Курбан-байраму і повернутися за стіл переговорів, щоб домогтися мирного майбутнього, яке заслуговує народ Лівії”, − зазначив представник генсека Стефан Дюжаррик.

Також помічник генерального секретаря по Африці Бинту Кейта повідомила на засіданні Радбезу ООН, що організація не буде евакуювати місію в Лівії після загибелі працівників під час теракту у Бенгазі.

В цей же день Лівійська національна армія під проводом фельдмаршала Халіфи Хафтара оголосила про припинення вогню з 10 по 12 авугста у зв’язку зі святом Ід аль-Адха (Курбан-байрам).

Уряд національної згоди (суперники Хафтара) оголосили про прийняття перемир’я в Лівії, запропонованого місією ООН, трохи раніше в суботу.

Нагадаємо, у Лівії діють два уряди: визнане міжнародним співтовариством Уряд національної згоди (ПНР) прем’єр-міністра Фаїза Сараджа в Тріполі і тимчасовий кабмін Абдалли Абдуррахмана ат-Тані, підтримуваний Лівійської національної армії (ЛНА).

Командувач ЛНА фельдмаршал Халіфа Хафтар 4 квітня до оголосив про початок операції в Тріполі. Лояльні ПНР збройні формування оголосили про початок відповідної операції.

В результаті боїв у Тріполі, за даними ВООЗ, загинули більше тисячі чоловік і близько 5,5 тисячі отримали поранення.

У Лівії з дронов знищили український літак

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet