У Бухаресті відбулися масові протести

Протести в Бухаресті

Десятки тисяч людей вимагали відставки уряду. Акція пройшла в річницю подій 10 серпня 2018 року, коли сотні людей постраждали в зіткненнях з поліцією.

В центрі Бухареста, на площі Перемоги в суботу, 10 серпня, десятки тисяч людей взяли участь в акції протесту, вимагаючи відставки уряду, сформованого Соціал-демократичною партією. Демонстранти скандували гасла “Відставка!” і “Злодії! “.

Як повідомляє румунське новинне агентство Agerpres, в акції взяли участь близько 24 тисяч осіб. Чинне румунський уряд давно піддається критиці з-за звинувачень в корупції та нехтуванні інтересами населення країни.

Демонстрація в Бухаресті відбулася в річницю подій 10 серпня 2018 року, коли на вулиці столиці Румунії вийшли близько 800 тисяч осіб. Жандармерія застосувала проти демонстрантів сльозогінний газ і водомети, постраждали близько 450 учасників акції.

Президент Румунії Клаус Йоханнис, консервативний політик, який критикує дії уряду, виступаючи напередодні демонстрації, назвав події минулого року трагедією і закликав поліцейських утримуватися від застосування сили.

Коаліційний уряд Румунії очолює представниця соціал-демократів Віоріка Дэнчилэ.

Вуличні акції протесту в Бухаресті та інших містах почалися в січні 2017 року після оприлюднення урядового декрету про декриміналізацію низки корупційних злочинів.

На вулиці Бухареста та інших міст щодня виходили сотні тисяч людей. Поступившись, 5 лютого кабінет скасував скандальний декрет, але акції протесту тривали і після цього.

Джерело: Російська служба DW

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet