Суд дозволив Пучдемону обиратися в Європарламент

Згідно з рішенням суддів, участь у виборах є “фундаментальним правом, закріпленим у Конституції.

Колишній голова уряду Каталонії і лідер місцевих сепаратистів Карлес Пучдемон зможе взяти участь у виборах у Європарламент. Про це йдеться в заяві мадридського адміністративного суду, оголошеному його представником у понеділок, 6 травня.

Таким чином суд скасував рішення іспанської виборчої комісії, раніше забороняє Пучдемону і колишнім членам його уряду Тоні Коміно і Кларі Понсати балотуватися в Європейський парламент.

Напередодні, 5 травня, Верховний суд Іспанії ухвалив рішення, згідно з яким заборону іспанської виборчої комісії по Пучдемону і його соратникам не мав юридичних підстав. Згідно з рішенням суддів, участь у виборах є “фундаментальним правом, закріпленим у Конституції, а втеча з країни не є причиною для неможливості бути обраним.

Нагадаємо, 29 квітня виборча комісія Іспанії відмовила Пучдемону, Коміно і Понсати в праві балотуватися в Європарламент. Причиною відмови може бути той факт, що лідери прихильників каталонської незалежності не знаходяться на території Іспанії і ховаються від іспанського правосуддя після того, як 27 жовтня 2017 року вони підтримали одностороннє проголошення незалежності Каталонії.

Про своє бажання продовжити свою боротьбу за каталонську незалежність як депутат Європарламенту Пучдемон заявив 10 березня. “Настав час зробити ще один крок до інтернаціоналізації права Каталонії на самовизначення: просто з серця Європи на зустріч всього світу”, – написав Пучдемон на своїй сторінці в соцмережі Twitter, перебуваючи в Бельгії.

Вибори в Європарламент відбудуться 23-26 травня 2019 року.

Джерело: Українська служба Deutsche Welle

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Каталонія проголосила незалежність

Пучдемону заборонили брати участь у виборах в Європарламент

Заарештовані лідери сепаратистів Каталонії пройшли в іспанський парламент

У Барселоні зіткнулися сепаратисти і поліція, є постраждалі

У Каталонії проходить масштабна акція протесту

Протести в Каталонії: 28 постраждалих