Гонконг загострюється. Протестуючі зайняли аэропортСюжет

Найбільші в новітній китайської історії протести не вщухають. Демонстранти висунули нові вимоги.

Протести в Гонконзі, які не вщухають з початку червня, посилюються, незважаючи на поступки влади. 9 серпня демонстранти зайняли гонконгський міжнародний аеропорт, щоб привернути увагу громадськості до їхніх вимог.

До основної вимоги – відкликання з парламенту закону про екстрадицію в Китай – протестувальники додали ще кілька, серед яких зміна схеми проведення виборів влади Гонконгу. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Армія готується до розгону

У Гонконзі одягнені в чорний одяг демонстранти сіли на підлогу в залі прильотів міжнародного аеропорту. Вони планують залишатися в аеропорту всю тиждень.

Протестувальники прийшли з плакатами, на якому їх антивправительственные гасла написана на різні мови. Авіапасажирам вони роздають брошури, в яких розповідається про причини протестів та про вимоги до влади:

  • відкликання з парламенту закону про екстрадицію в Китай,
  • створення незалежної комісії з розслідування дій поліції під час минулих мітингів,
  • скасування характеристики мітингів як “бунту”,
  • амністія усіх затриманих (їх, за даними поліції, вже 420 осіб)
  • зміни схеми виборів парламенту і глави Гонконгу (прямі вибори),
  • відставка чинної глави Гонконгу.

 

 

Якщо б закон прийняли, то жителів Гонконгу, підозрюваних у порушеннях, могли б екстрадувати на материкову частину Китаю, з більш жорстким кримінальним кодексом і стратою.

Борці за демократію говорять, що законопроект веде до ослаблення цивільних прав у Гонконгу, включаючи свободу слова і влада закону.

До недавнього часу влада Гонконгу відмовлялися видавати своїх громадян материкового Китаю. Протестувальники вважають, що новий закон може бути використаний проти активістів, діяльність яких не влаштовує Пекін.

Поліції поруч з активістами немає, вони не перешкоджають функціонуванню повітряної гавані Гонконгу. Лідери протестів обіцяють, що акція буде носити мирний характер, поки не з’являться правоохоронці.

Два тижні тому протустующие вже займали аеропорт. Тоді на акцію прийшли кілька тисяч жителів, у тому числі авіапрацівників. Протест пройшов без пригод.

За даними уряду, в 2018 року через міжнародний аеропорт Гонконгу пройшло більше 74 мільйонів людей, які зв’язали місто з 220 пунктами призначення.

США та Австралія випустили туристичні попередження у зв’язку з десятками акцій протесту, які проходять в Гонконзі, в тому числі і в туристичних районах. Але місцева влада запевняє, що Гонконг “залишається гостинним містом і безпечним місцем”.

Нагадаємо, що 1 липня сотні демонстрантів увірвалися в парламент і вивісили Британський колоніальний прапор в його президії. На наступний день голова Гонконгу Керрі Лем заявила про відмову від викликав протести закону.

Вона принесла вибачення за суперечності в законопроекті і підкреслила, що уряд не буде відновлювати його обговорення, тому він автоматично піде з порядку денного рівно через рік.

Але протести не вщухли і стали найбільшими в сучасній історії Китаю. Мітингувальники намагаються паралізувати рух у місті, щоб змусити владу рахуватися з їхніми вимогами.

Молоді люди в масках по кілька годин тримають відкритими двері вагонів метро, не даючи їм відправитися зі станцій. Інші демонстранти перекривали саморобними барикадами ключові транспортні артерії, заважаючи руху транспорту.

Двічі це ледь не призвело до трагедії: розлючені водії, намагаючись проїхати, таранили загородження під градом палочных ударів демонстрантів.

 

 

Число протестуючих назвати складно. Вони діють кількома групами по 30 тисяч людей в різних районах міста. Поліція активно застосовує сльозогінний газ і гумові кулі.

У понеділок Керрі Лем заявила, що Гонконг знаходиться в кроці від розвитку дуже небезпечній ситуації. Вона вважає, що протестувальники хочуть не скасування екстрадиції, а “знищення Гонконгу”.

“Ці дії підривають національний суверенітет і принцип “одна країна – дві системи”, загрожують знищити стабільність та процвітання міста”, – сказала глава Гонконгу.

В мережі, ймовірно для залякування, з’явилося відео, на якому китайська армія тренується розганяти масові акції протестів.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet