Американець заповів тіло своєї матері науці, а його підірвали військові

Випробування зброї

Труп використовували для дослідницького проекту армії США з вивчення впливу бомби.

Американець Джим Стауффер подав в суд на науковий центр BRC (Biological Resource Center), який без згоди продав тіло загиблої матері армії США для краш-тестів.

До позову приєдналися ще 32 інші особи, слухання справи має відбутися у жовтні, пише CNN.

Історія тягнеться ще з 2014 року – тоді Джим Стауффер пожертвував тіло своєї матері Центру біологічних ресурсів у Феніксі, сподіваючись, що воно буде використано для вивчення хвороби Альцгеймера.

Втім, після розслідування Reuters в 2016 році він дізнався, що труп використовували для дослідницького проекту армії США з вивчення впливу бомби – тіло посадили в машину, після чого підірвали під нею фугас. Таким чином оцінювали збитки, завдані тілу.

Розслідування Reuters стало результатом рейду ФБР 2014 року на об’єкт Центру біологічних ресурсів – там були виявлені відра з частинами людського тіла, а також людська голова, пришита до іншого тіла.

Представник Пентагону заявляв Reuters, що науковий центр передав тіло армії США під хибним приводом, змусивши військових повірити, що компанія отримала згоду родичів на такі експерименти. Джим такої згоди не давав.

У 2015 році власник центру Стівен Гір визнав себе винним і отримав умовний термін. Він також з’явиться на судовому засіданні 21 жовтня, щоб відповісти перед сім’ями, залученими в цивільний позов проти нього і компанії BRC.

Нагадаємо, що в Росії на території військового полігону в Архангельській області стався вибух під час випробування рідинного реактивного двигуна.