НБУ скасував ліміт виведення грошей за кордон для бізнесу

Український бізнес зможе без обмежень фінансувати власні представництва закордоном. Нацбанк постановою №86 з 2 липня відмінив раніше прийнятий ліміт у розмірі €2 млн. Скільки треба — стільки компанії і зможуть переводити на іноземні підрозділи, інформує Ukr.Media.

Бізнес давно просив це послаблення. «Сума зовсім невелика. Компаніям, які активно працюють закордоном, цієї цифри не вистачало навіть на торгові виставки, конференції, симпозіуми та іншу активність. Так що скасування ліміту буде сприйнято позитивно», — запевнив фінансовий експерт Василь Невмержицький.

Обмеження на перерахування представництвам вводили разом з пачкою інших антикризових заходів, щоб зупинити виведення капіталу з країни кілька років тому. На поточний момент цим каналом майже перестали користуватися.

Скасовуючи €2-мільйонне обмеження, Нацбанк зробив з нього два винятки, при яких продовжить діяти ліміт:

  • для країн-агресорів/окупантів, тобто Росії;
  • для офшорних зон і країн, які не виконують вимоги FATF.

Це ключове і найголовніше валютне послаблення, затверджене постановою НБУ №86. Крім нього в документі йдеться про ще чотири:

1. Іноземним інвестфондам спростили механізм перерахування коштів між українським рахунком та іноземним депозитарієм. Щоб вони могли знову і знову вкладати свої кошти в наші облігації внутрішньої держпозики (ОВДП), і підтримували своїми доларами курс гривні. Тобто продовжували заводити валюту під гривневі ОВДП.

2. На українські банки переклали всю відповідальність за перевірку закордонних банків-контрагентів. Раніше список підозрілих іноземних банків фінансистам викочував Нацбанк на пару з Держфінмоніторингом. У банків були чіткі вступні фінансового моніторингу, які вони виконували. А тепер їм запропонували перевіряти всіх підозрілих колег на власний розсуд. Чи будуть осічки у банків, які пропустять ненадійного партнера — складно сказати. Хоча не виключені нові помилки, штрафи і гучні заяви.

3. До списку дозволених операцій в інвалюті по території України додали також операції між банками і Кабміном.

4. Скасували заборону на готівкові валютні розрахунки з консульських зборів за легалізації товаросупровідних документів для країн, що не приєдналися до Гаазької конвенції.