Податкові органи оцінять стан рахунків німців за кордоном

Німецьке федеральне центральне відомство по податках отримало від іноземних держав мільйони файлів інформації, що стосуються рахунків громадян ФРН за кордоном. Обробка даних почнеться в липні.

Німецькі податкові органи, починаючи з липня поточного року, почнуть обробку масивів даних про стан зарубіжних рахунків громадян ФРН. Як повідомила в неділю, 30 червня, газета Welt am Sonntag, відповідне програмне забезпечення пройшло тестування і готовий до роботи.

Це стосується даних певних персон, які передаються німецьким фінансовим органам іншими країнами в рамках автоматичного обміну такою інформацією. За інформацією видання, за останні роки Федеральне центральне відомство по податках отримало мільйони файлів такої інформації.

Після обробки отримані відомості будуть також надані фінансовим органам федеральних земель, щоб місцеві служби могли зіставити їх з наявними податковими деклараціями. Що загрожує громадянам ФРН, до сих приховує інформацію про наявність у них коштів на зарубіжних рахунках, необхідністю пояснюватися з податковими службами. Втім, вони вже зараз звернулися до громадян з пропозицією добровільно внести зміни до податкових декларацій.

У Німеччині з січня 2015 року набули чинності суворіші правила податкової амністії. Раніше в разі явки з повинною “податковий грішник” звільнявся від сплати штрафу, якщо сума доходів, прихована від оподаткування, не перевищувала 50 тисяч євро. Новими правилами ця межа була знижена до 25 тисяч. В результаті в 2014 році в країні було встановлено рекорд: з повинною з’явилися понад 35 тисяч податкових ухильників. Додаткові надходження до бюджетів тільки двох федеральних земель Північного Рейну – Вестфалії і Бадн-Вюртемберга перевищили 800 млн євро.